Konewka – piękna i praktyczna

konewki

Tags: , ,

Konewki – z pozoru mało istotne przedmioty służące do podlewania kwiatków. W zależności od zapotrzebowania możemy odróżnić większe konewki ogrodowe oraz mniejsze, które służą nam do podlewania roślin doniczkowych w domu.

Obecnie coraz częściej można znaleźć konewki, które nie tylko doskonale spełniają swoją funkcję podlewania roślin, ale i wspaniale spełniają się w roli dekoracyjnej, urozmaicającej nasze mieszkanie, dodającej mu świeżości i kolorytu.

Przykładem niekonwencjonalnej, nowoczesnej konewki jest Elise marki Koziol. Konewka dostępna w czterech niezwykle wiosennych kolorach (pomaranczowa, żółta, fioletowa, różowa) ma niepowtarzalny design oraz ciekawą ozdobę Ivy Bloom, która dodaje jej oryginalności i podkreśla piękno. Ozdobny element dekoracyjny w kształcie kwiatka sprawia, że omawiany przedmiot doskonale sprawdza się w roli dekoracji mieszkania i domowego ogródka. Kształt konewki z długim wyciągniętym dziobkiem, wygodnym uchwytem oraz niewielkim otworem do wlewania wody sprawia, że jest ona zarówno bardzo piękna, jak i praktyczna. Wykonana z tworzywa sztucznego konewka stanowi gwarancję wysokiej jakości. Przy podlewaniu kwiatków, lub innych roślin doniczkowych mamy pewność, że woda nie będzie nam ciekła w sytuacjach, kiedy tego nie potrzebujemy. Konewka dostępna w żywych kolorach ma pojemność 2 l, dzięki czemu możemy za jednym razem podlać sporo mniejszych kwiatków doniczkowych.

Producenci nowoczesnych doniczek

doniczka wielofunkcyjna, doniczka wisząca, doniczki dla dzieci, konewki, kwiaty do łazienki, kwiaty doniczkowe do sypialni, narzędzia ogrodnicze, nowoczesne doniczki, przyprawy hodowane w doniczkach, zestaw do ziół

Tags: , , ,

Doniczki od lat stanowią jedne z najbardziej popularnych, a zarazem użytecznych dekoracji w naszych mieszkaniach. Żywe, pachnące i filtrujące powietrze rośliny były, są i prawdopodobnie już zawsze będą stałymi lokatorami w naszym domu.

W dzisiejszym wpisie skupimy się na prezentacji producentów doniczek, nowoczesnych doniczek, które jeszcze bardziej podkreślają nasz szacunek do świeżości i życia jakie wnoszą do naszych domów rośliny doniczkowe.

Blomus – niemiecki, renomowany producent wysokiej jakości produktów wyposażenia wnętrz, głównie ze stali nierdzewnej. Marka rozpoznawalna jest w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Fachowcy w Blomus stawiają na prostotę i perfekcję w wykonaniu. Zarówno doniczki, jak i inne artykuły wyposażenia wnętrz wyprodukowane przez tą firmę są niezwykle pożądanymi, bardzo praktycznymi i pięknymi przedmiotami wzbogacające nasze wnętrza na lata.

Boskke – firma z korzeniami nowozelandzkimi specjalizuje się w produkcji nowoczesnych doniczek wiszących. Doniczki, które stawiają do góry nogami domowe ogrodnictwo są coraz częściej spotykane również w Polsce czyniąc nasze mieszkania jeszcze bardziej pięknymi.

Rosendahl – podobnie jak Blomus zajmuje się produkcją wielu innych artykułów wyposażenia wnętrz. Doniczki wyprodukowane przez tego producenta, wywodzącego się z Danii łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Są niezwykle uniwersalne i doskonale komponują się w każdych wnętrzach podkreślając walory wizualne znajdujących się w ich wnętrzu roślin.

Konewka

konewki

Tags: ,

Konewki, dzięki ich pomocy możemy “nakarmić” nasze rośliny ogrodowe by kwitły i dostarczały nam sporo, niepowtarzalnych zapachów oraz cieszyły nasz wzrok.

Wiadomo, nie od dziś, że piękny ogród jest niejako wizytówką naszego domu więc ważne jest by był on starannie zaprojektowany (niezależnie czy zrobimy to sami, czy z pomocą osób zawodowo zajmujących się projektowaniem ogrodów) i odpowiadał naszym wyobrażeniom dotyczącym pięknych ogrodów.

Z pewnością wygląd ogrodu jest kwestią indywidualną. Dla jednych najpiękniejszy będzie ogród pełny zieleni oraz różnych roślin i drzewek przypominający puszczę. Dla drugich będzie to wyważony, dokładny ogród gdzie wszystko jest poukładane na swoim miejscu.

Niezależnie od tego jaki jest Twój gust dotyczący ogrodu z pewnością wiesz, że bez systematycznego podlewania swoich roślin nie będzie on żył…

Aby zapewnić wodę rośliną można wykorzystać wąż podłączony do wody biernej i podlewać nim nasze kwiatki, owoce, warzywa czy inne rośliny. Można też skorzystać z poręcznej konewki.

Przykładem wysokiej jakości konewki jest konewka Verdo marki Blomus. Jej duża pojemność sprawia, że doskonale nadaje się do ogrodu. Praktyczny otwór ułatwia natomiast jej napełnianie. Oprócz swoich walorów praktycznych projekt konewki zwraca swoją uwagę niecodziennym wyglądem, powstałym przez połączenie form przypominających walce. Konewka idealnie komponuje się wśród roślin będąc jednocześnie dużym urozmaiceniem i ozdobą ogrodu.

Konewka Verdo została wykonana ze stali nierdzewnej oraz drewna.