Producenci nowoczesnych doniczek

doniczka wielofunkcyjna, doniczka wisząca, doniczki dla dzieci, konewki, kwiaty do łazienki, kwiaty doniczkowe do sypialni, narzędzia ogrodnicze, nowoczesne doniczki, przyprawy hodowane w doniczkach, zestaw do ziół

Tags: , , ,

Doniczki od lat stanowią jedne z najbardziej popularnych, a zarazem użytecznych dekoracji w naszych mieszkaniach. Żywe, pachnące i filtrujące powietrze rośliny były, są i prawdopodobnie już zawsze będą stałymi lokatorami w naszym domu.

W dzisiejszym wpisie skupimy się na prezentacji producentów doniczek, nowoczesnych doniczek, które jeszcze bardziej podkreślają nasz szacunek do świeżości i życia jakie wnoszą do naszych domów rośliny doniczkowe.

Blomus – niemiecki, renomowany producent wysokiej jakości produktów wyposażenia wnętrz, głównie ze stali nierdzewnej. Marka rozpoznawalna jest w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Fachowcy w Blomus stawiają na prostotę i perfekcję w wykonaniu. Zarówno doniczki, jak i inne artykuły wyposażenia wnętrz wyprodukowane przez tą firmę są niezwykle pożądanymi, bardzo praktycznymi i pięknymi przedmiotami wzbogacające nasze wnętrza na lata.

Boskke – firma z korzeniami nowozelandzkimi specjalizuje się w produkcji nowoczesnych doniczek wiszących. Doniczki, które stawiają do góry nogami domowe ogrodnictwo są coraz częściej spotykane również w Polsce czyniąc nasze mieszkania jeszcze bardziej pięknymi.

Rosendahl – podobnie jak Blomus zajmuje się produkcją wielu innych artykułów wyposażenia wnętrz. Doniczki wyprodukowane przez tego producenta, wywodzącego się z Danii łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Są niezwykle uniwersalne i doskonale komponują się w każdych wnętrzach podkreślając walory wizualne znajdujących się w ich wnętrzu roślin.

O nowoczesnych doniczkach i konewkach

doniczka wielofunkcyjna, doniczka wisząca, doniczki dla dzieci, konewki, kwiaty do łazienki, kwiaty doniczkowe do sypialni, narzędzia ogrodnicze, nowoczesne doniczki, przyprawy hodowane w doniczkach, zestaw do ziół

samopodlewająca doniczka, donica nowoczesnaWszystko o kwiatach do domu. Innowacyjne pomysły, piękne doniczki, praktyczne porady.

Witaj na stronie doniczkowo.info – zgodnie z tytułem wstępu znajdziesz tutaj informacje dotyczące niepozornych, aczkolwiek ważnych elementów wystroju wnętrz, jakimi są doniczki. Przeglądając stronę doniczkowo.info możesz natrafić na artykuły, które ukażą Ci nowy wymiar i znaczenie słowa “doniczka”. Wierzymy, że zainspirujemy Cię naszą pasją do kwiatów doniczkowych (oczywiście jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś) i również w Twoim domu zapanuje doniczkowy klimat.

Wybrane rzetelne artykuły tematyczne:

Powyżej przedstawiliśmy Ci odnośniki do wybranych artykułów, które znajdują się w naszym serwisie. Jeśli chcesz na temat doniczek wiedzieć jeszcze więcej zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony. Dzięki systematycznym aktualizacjom żadna nowoczesna doniczka nie umknie naszej i wierzymy, że również Twojej uwadze. ;)

Doniczki i konewki – piękne i nowoczesne.

Lubisz?

Kwiaty w łazience

kwiaty do łazienki

Tags: , ,

Jakimi kwiatami ozdobić naszą łazienkę?

Oczywiste jest, że kwiatami doniczkowymi ozdabiamy nasz salon, jadalnię czy sypialnię. Czemu by nie korzystać z ich urody także w łazience? Niektóre gatunki kwiatów najlepiej czują się właśnie w pomieszczeniach o dużej wilgotności i małym nasłonecznieniu. Oczywiście, warunkiem jest choćby niewielkie okno w łazience – żadna roślina zielona, pozbawiona zupełnie światła słonecznego, nie jest w stanie przeżyć. Ale z moich obserwacji wynika, że większość łazienek w nowoczesnym budownictwie wyposażona jest choćby w odrobinę światła naturalnego.

Jakie kwiaty?

Przede wszystkim do łazienki powinniśmy wybrać kwiaty cieniolubne i mało wymagające. Doskonale sprawdzą się wszelkie bluszcze oraz rośliny bagienne, jak np. cibora i sitowie. Łazienkowy klimat uwielbiają też paprocie. Tego typu rośliny doniczkowe preferują dużą wilgotność i wysokie temperatury, jakie przeważnie panują w łazience. Nie wymagają natomiast silnego światła słonecznego. Dobrze sprawdzają się także rośliny tropikalne, np. kalatee czy alokazje – w naturalnym środowisku występują one w gęstych lasach tropikalnych, gdzie panują właśnie warunki „łazienkowe” – ekstremalne ciepło, wilgotność i małe nasłonecznienie. Do ozdoby łazienki powinniśmy unikać kwiatów kwitnących – te przeważnie wymagają dużego nasłonecznienia. Ponadto we wnętrzach łazienkowych dużo lepiej prezentują się gęste pióropusze paproci czy cibory, niż bogate storczyki czy efemeryczne dzwonki. Czasami nawet nasza łazienka, dzięki panującej tam wilgoci, pełnić może rolę „kliniki” dla kwiatów, które zbyt długo przebywały w suchych, nasłonecznionych pomieszczeniach. Kilka dni pobytu w łazienkowym klimacie może przywrócić takim kwiatom doniczkowym świeżość i naturalne piękno!

Jak eksponować?

Oczywiście nasza łazienka zyska na urodzie, jeśli wstawimy do niej kwiaty. Kiedy już wiemy, jakie rośliny doniczkowe wybrać, trzeba się zastanowić, jak sprawić, by nie zabrały nam przeważnie niewielkiej łazienkowej przestrzeni, ale ją wzbogaciły. Oczywiście najlepiej umieścić kwiaty na parapecie – taka mini-oranżeria kwiatowa będzie się pięknie prezentować. Można też zamontować na ścianach łazienki specjalne półki, na których ustawimy nasze doniczki. Mogą to być szklane półeczki łazienkowe, np. Fresco marki Zack, lub zwykłe półki ścienne, jak np. półka To the Wall marki Magis. W wielu łazienkach istnieją także wbudowane półki czy nisze, wyłożone płytkami ściennymi – kwiat doniczkowy może stać się ich ciekawą ozdobą. Jeśli w dodatku do towarzystwa dodamy mu ciekawą konewkę (np. Florea marki Zack), nasza łazienka z pewnością zalśni nowym blaskiem.

Warto zwrócić uwagę także na dobór doniczki. W naszej łazience powinniśmy raczej unikać bogatego zdobienia doniczek – nie możemy przesadzić z dekoracyjnością. Dobrze, jeśli doniczki będą komponować się z charakterem naszych łazienkowych akcesoriów. Z pewnością do większości łazienek pasować będą donice z serii Greens marki Blomus – proste i eleganckie. Na wąskich łazienkowych półkach ciekawie prezentować mogą się także donice kwadratowe, np. Cubo marki Blomus. Pamiętać trzeba o jednej rzeczy – im prostsza doniczka, tym lepiej pozwala zabłysnąć urodzie naszej rośliny zielonej!

Kwiaty doniczkowe mogą odmienić każde z naszych wnętrz. Nie ma więc powodu, by pomijać tak ważne pomieszczenie, jak łazienka!