Doniczka doniczce nie równa

doniczka wielofunkcyjna, nowoczesne doniczki

Tags: , , , ,

doniczka nowoczesnaDoniczka doniczce nie równa – dlaczego? Otóż dlatego, że nie każda doniczka jest w stanie stworzyć z kwiatem, który się w niej znajduje idealną kompozycję zarówno pod kątem wizualnym, jak i jakościowym.

Na rynku możemy spotkać wiele najróżniejszych, często niezwykle pięknych doniczek dostępnych w zadziwiająco niskich cenach. Często zdarza się jednak, że są to pułapki. Decydując się na zakup taniej doniczki, z wątpliwego źródła prawdopodobnie kupiliśmy bubla, który potłucze się przy pierwszym lepszym przeniesieniu.

Doniczki warto kupować tak dobre, jak kwiaty które zamierzamy w nich posadzić.

Doskonałym tego przykładem jest doniczka Orchid marki Evasolo. Samopodlewająca się doniczka jak sama nazwa wskazuje to doskonałe miejsce do umieszczenia pięknej orchidei. Nowoczesna doniczka na Orchideę stwarza optymalne warunki dla tej egzotycznej piękności.

Niezwykle stylowa, nowoczesna doniczka Orchid doskonale sprawdza się w formie prezentu. Można ją podarować zarówno swojej babci, mamie, żonie czy córce – wszystkie te Panie, jeśli tylko mają dobry gust z całą pewnością ucieszą się z omawianego podarunku.

Efektowna kompozycja która zostanie utworzona przez orchideę i doniczkę może wprawić w zachwyt każdego.

Doniczki ozdobne

doniczka wielofunkcyjna, doniczka wisząca, doniczki dla dzieci, nowoczesne doniczki

Tags:

Rośliny, które mamy w swoich mieszkaniach mogą spełniać różne funkcje. Począwszy od żyjących filtrów powietrza, poprzez dostarczanie świeżych zapachów, skończywszy na roli estetycznej, dekoracyjnej, którą zapewniają w pokojach, kuchniach, salonach.

Obojętne, która rola roślin i kwiatów doniczkowych jest dla nas najbardziej istotna to zanim zdecydujemy się na zakup określonej roślinki do swojego mieszkania najpierw należy pomyśleć o tym w jakiej doniczce ją umieścimy.

Jeśli chcemy, aby rośliny pełniły funkcję dekoracyjną, to bardzo dobrze będzie dopasować do nich doniczki ozdobne, które wspaniale wkomponują się w całość i jeszcze bardziej podkreślą walory naszego kwiatka.

Wśród wielu doniczek ozdobnych znajdujących się na rynku możemy znaleźć takie, które doskonale pasują zarówno do tradycyjnych – klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Producenci doniczek dbają o to aby ich wyroby spełniały wszelkie warunki, które usatysfakcjonują posiadacza danej doniczki. Tym oto sposobem możemy znaleźć rewelacyjne doniczki, które systemy dawkujące ilość wody znajdującej się w ich wnętrzach, możemy znaleźć doniczki samopodlewające, wiszące (również do góry nogami). Bardzo wiele z wyżej wymienionych rodzajów doniczek doskonale sprawdza się w funkcji dekoracyjnej, ozdobnej.

Doniczki i donice ozdobne idealnie pasują do salonów i innych kluczowych dla nas pokojów w mieszkaniu. Będąc na codzien otoczony pięknymi przedmiotami, z żywymi roślinkami w ich wnętrzu z pewnością zyskamy dodatkowe źródło energii i siły. Wystarczy spojrzeć.

Kwiat doniczkowy – podopieczny naszego dziecka

doniczki dla dzieci

Tags: , , ,

O kwiatach, dobrych do dziecięcego pokoiku

Dekorując nasze wnętrza kwiatami doniczkowymi warto zasięgnąć fachowej wiedzy na temat tego, jakie gatunki kwiatów będą najodpowiedniejsze do określonych pomieszczeń. Przy doborze odpowiednich kwiatów do naszego wyposażenia wnętrz trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale też warunki, jakie dane gatunki kwiatów preferują, oraz ewentualne działania niepożądane – niektóre z roślin mogą być trujące! Zaczniemy od pokoiku naszego dziecka.

Na początku pojawia się pytanie – czy warto w ogóle w pokoju dziecka umieszczać kwiaty doniczkowe, tym samym narażając je na zrzucenie czy zniszczenie? Oczywiście, że tak! Tak jak domowe zwierzątko, kwiaty doniczkowe mogą wiele nauczyć nasze dziecko. Opieka nad własnym kwiatem uczy naszego malucha odpowiedzialności i regularności, przynosząc jednocześnie dużą dozę radości i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

Wybierając kwiaty doniczkowe dla dziecka, musimy zwrócić uwagę, czy dany kwiat nie wydziela trujących substancji. Nie polecam zwłaszcza difenbachii, wilczomlecza czy opuncji. Kiepskim rozwiązaniem są też wszelkie odmiany kaktusów. Dopiero potem należy skupić się na wyglądzie kwiatu doniczkowego. Roślina taka powinna być atrakcyjna dla naszego malucha, dobrze więc jeśli posiada kwitnące kolorowe kwiaty. Doskonale sprawdza się begonia o różowych lub czerwonych gęstych kwiatach i pąkach, która kwitnie nawet zimą. Odpowiednim wyborem będzie też gerbera, zachwycająca żywymi kolorami. Obie te rośliny nie wymagają szczególnych warunków ani zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego też nasze dziecko bez problemu poradzi sobie z opieką nad nimi. Aby troska o kwiaty była bardziej atrakcyjna dla naszego brzdąca, możemy razem z rośliną podarować mu kolorową konewkę do podlewania, np. Kiwi marki Alessi. Dzięki swojej barwności konewka taka kojarzy się z dziecięcą zabawką, dlatego też podlewanie kwiatów stać się może dla naszego malucha świetną zabawą.

Doskonałym pomysłem będzie też umieszczenie w pokoju dziecięcym muchołówki. Taki kwiat na pewno zaintryguje malucha, który nie będzie mógł oderwać od niego wzroku. Muchołówka bowiem jest jedną z niewielu istniejących roślin mięsożernych! Za pomocą specjalnych chwytnych liści, wyposażonych we włoski, wabi i chwyta swoje ofiary – owady. Zamknięte w takiej pułapce, owady są następnie wchłaniane przez roślinę. Muchołówka będzie więc świetnym pomysłem dla naszych dzieci, które dzięki niej w ciekawy sposób zdobędą też cenną wiedzę o przyrodzie.

Aby uatrakcyjnić dziecku opiekę nad jego zieloną roślinką, warto zadbać też o dobór odpowiedniej, kolorowej doniczki. Mogą to być doniczki ceramiczne, emaliowane na jeden kolor bądź ozdobione wytłaczanymi lub malowanymi wzorami. Świetnym pomysłem jest wspólne rodzinne malowanie zwykłej ceramicznej doniczki – kiedy nasze dziecko zaangażuje się w stworzenie własnej doniczki, będziemy mieć pewność, że zadba także o jej zawartość. Ważne, by doniczka, podobnie jak kwiat, przyciągała uwagę.

Kwiat doniczkowy może stać się dobrym przyjacielem naszego dziecka – przyjacielem który nie tylko bawi, ale uczy i wychowuje. Wystarczy poświęcić tylko chwilę na wybór odpowiedniego kwiatu i doniczki – a korzyści z niego będą nieocenione!