Doniczka doniczce nie równa

doniczka wielofunkcyjna, nowoczesne doniczki

Tags: , , , ,

doniczka nowoczesnaDoniczka doniczce nie równa – dlaczego? Otóż dlatego, że nie każda doniczka jest w stanie stworzyć z kwiatem, który się w niej znajduje idealną kompozycję zarówno pod kątem wizualnym, jak i jakościowym.

Na rynku możemy spotkać wiele najróżniejszych, często niezwykle pięknych doniczek dostępnych w zadziwiająco niskich cenach. Często zdarza się jednak, że są to pułapki. Decydując się na zakup taniej doniczki, z wątpliwego źródła prawdopodobnie kupiliśmy bubla, który potłucze się przy pierwszym lepszym przeniesieniu.

Doniczki warto kupować tak dobre, jak kwiaty które zamierzamy w nich posadzić.

Doskonałym tego przykładem jest doniczka Orchid marki Evasolo. Samopodlewająca się doniczka jak sama nazwa wskazuje to doskonałe miejsce do umieszczenia pięknej orchidei. Nowoczesna doniczka na Orchideę stwarza optymalne warunki dla tej egzotycznej piękności.

Niezwykle stylowa, nowoczesna doniczka Orchid doskonale sprawdza się w formie prezentu. Można ją podarować zarówno swojej babci, mamie, żonie czy córce – wszystkie te Panie, jeśli tylko mają dobry gust z całą pewnością ucieszą się z omawianego podarunku.

Efektowna kompozycja która zostanie utworzona przez orchideę i doniczkę może wprawić w zachwyt każdego.

Doniczki sklep internetowy

doniczka wielofunkcyjna, doniczka wisząca, nowoczesne doniczki

Tags: , , , ,

Doniczki to w większości domów nieodłączne elementy wyposażenia wnętrz, dokładniej mówiąc parapetu. Doniczki są niejako tłem dla kwiatów i innych roślin zapuszczających korzenie w ich wnętrzach.

W zależności od wystroju naszego mieszkania warto wyposażyć je w takie doniczki, które będą komponowały się do niego pod kątem wizualnym. Jeśli np mamy nowoczesne wyposażenie wnętrz, to warto by znajdujące się w nim doniczki były odpowiednio dobrane. Mimo, że elementów nowoczesnego wyposażenia wnętrz w internecie możemy znaleźć bez liku to wcale nie dotyczy to doniczek – piękne i nowoczesne doniczki to cały czas temat jakby zaniedbany przez sklepy internetowe.

Sklepy internetowe z doniczkami przedstawiają mają w swojej ofercie na ogół klasyczne donice, które nie koniecznie pasują do wystroju nowoczesnych wnętrz. Jak mówi jednak powiedzenie “Szukajcie, a znajdziecie” można trafić na takie przedmioty, które idealnie sprawdzą się w naszym mieszkaniu.

Mimo, że jak zostało wspomniane na początku doniczka jest tylko “tłem” dla kwiatka to warto by podkreślała ona jego charakter. Przykładami niekonwencjonalnych, nowoczesnych doniczek są donice wiszące… w których nasze rośliny są odwrócone “do góry nogami”. Producenci w/w przedmiotów zadbali o każdy detal swoich produktów, dlatego mamy pewność że roślinki będą kwitły w optymalnych dla siebie warunkach oraz że nie spadną nam na głowę. ;)

Do nowoczesnych doniczek, które można nabyć w dobrych sklepach internetowych zaliczyć także można doniczki podświetlane. Doniczka podświetlana doskonale eksponuje piękno kwiata w nocy oraz pełni jednocześnie funkcję lampki nocnej.

Samo-podlewanie

doniczka wielofunkcyjna, nowoczesne doniczki

Tags: , ,

Innowacyjna doniczka samopodlewająca Eva Solo

Rośliny doniczkowe, inaczej niż te żyjące na wolnym powietrzu, zdane są wyłącznie na nas. Każda z nich potrzebuje innej ilości wody, by czuć się dobrze. Niektóre kwiaty doniczkowe wolą, gdy woda dostarczana jest rzadziej, ale w większych ilościach. Inne preferują podlewanie częstsze, za to mniej intensywne. Ilość wody, jakiej kwiaty potrzebują, zależy nie tylko od gatunku, ale też nasłonecznienia miejsca, w którym są ustawione. Tak prosta czynność, jaką wydaje się podlewanie, okazuje się dużą sztuką. Co jednak zrobić, gdy nie mamy do tego głowy, a nasze roślinki dostają swoją porcję wody dopiero, gdy dostrzegamy ich opadające liście?

Designerska firma Eva Solo znalazła rozwiązanie tego problemu. To doniczka samopodlewająca. Ten rodzaj donicy jest zupełną nowością na naszym rynku kwiatowym. Można wręcz powiedzieć, że stanowi przełom w hodowli kwiatów. O wadze tego pomysłu świadczy fakt, iż projekt Eva Solo otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie designu: Design Plus 2004, Red Dot 2004, The International Design Yearbook 2004, Baden-Wuttember Int Design Award 2004, Industrial Design Excellence Award (IDEA) 2005. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu wynalazkowi.

Sam pomysł, jak to bywa z genialnymi myślami, jest banalnie prosty – podpatrzony w przyrodzie. Doniczka składa się z dwóch części: ceramicznego pojemnika na kwiat, który jest umieszczony w szklanym zbiorniku na wodę. Obie części połączone są nylonowym sznurkiem, który jest jak gdyby przedłużeniem kwiatowego korzenia. Za jego pomocą roślina czerpie wodę z dolnego zbiornika w niezbędnej jej ilości. Dzięki temu, że zbiornik jest głęboki, zapas wody wystarcza na długo. Nie trzeba kontrolować, czy ziemia w doniczce jest wilgotna – wystarczy po prostu dolać wody do pojemnika, kiedy tylko zauważymy, że jest jej mało. Nasza roślina doniczkowa najlepiej wie, ile życiodajnego płynu potrzebuje.

Samopodlewająca doniczka posiada także dodatkową zaletę – nie tylko zapewnia kwiatom odpowiednią ilość wody w ziemi, ale także, poprzez jej parowanie ze zbiornika, stale utrzymuje wilgoć w otoczeniu rośliny. A wiemy dobrze, że suche powietrze nie wpływa korzystnie na nasze kwiaty.

Doniczka Eva Solo spełnia także najwyższe oczekiwania estetyczne. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, charakteryzuje się prostą i szlachetną formą. Dostępna jest w czterech klasycznych kolorach: białym, jasnoszarym, szarym i piaskowym.

Doniczka samopodlewająca Eva Solo okazuje się więc idealnym pomysłem dla zapominalskich, zabieganych i wszystkich tych, którzy chcą sprawić przyjemność swoim kwiatom doniczkowym.