Producenci nowoczesnych doniczek

doniczka wielofunkcyjna, doniczka wisząca, doniczki dla dzieci, konewki, kwiaty do łazienki, kwiaty doniczkowe do sypialni, narzędzia ogrodnicze, nowoczesne doniczki, przyprawy hodowane w doniczkach, zestaw do ziół

Tags: , , ,

Doniczki od lat stanowią jedne z najbardziej popularnych, a zarazem użytecznych dekoracji w naszych mieszkaniach. Żywe, pachnące i filtrujące powietrze rośliny były, są i prawdopodobnie już zawsze będą stałymi lokatorami w naszym domu.

W dzisiejszym wpisie skupimy się na prezentacji producentów doniczek, nowoczesnych doniczek, które jeszcze bardziej podkreślają nasz szacunek do świeżości i życia jakie wnoszą do naszych domów rośliny doniczkowe.

Blomus – niemiecki, renomowany producent wysokiej jakości produktów wyposażenia wnętrz, głównie ze stali nierdzewnej. Marka rozpoznawalna jest w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Fachowcy w Blomus stawiają na prostotę i perfekcję w wykonaniu. Zarówno doniczki, jak i inne artykuły wyposażenia wnętrz wyprodukowane przez tą firmę są niezwykle pożądanymi, bardzo praktycznymi i pięknymi przedmiotami wzbogacające nasze wnętrza na lata.

Boskke – firma z korzeniami nowozelandzkimi specjalizuje się w produkcji nowoczesnych doniczek wiszących. Doniczki, które stawiają do góry nogami domowe ogrodnictwo są coraz częściej spotykane również w Polsce czyniąc nasze mieszkania jeszcze bardziej pięknymi.

Rosendahl – podobnie jak Blomus zajmuje się produkcją wielu innych artykułów wyposażenia wnętrz. Doniczki wyprodukowane przez tego producenta, wywodzącego się z Danii łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Są niezwykle uniwersalne i doskonale komponują się w każdych wnętrzach podkreślając walory wizualne znajdujących się w ich wnętrzu roślin.

Doniczki wiszące

doniczka wielofunkcyjna, doniczki dla dzieci, kwiaty doniczkowe do sypialni, nowoczesne doniczki

Tags:

“Stanąć na głowie” – niemożliwe? A jednak. Zobacz po lewej i czytaj dalej.

Patrick Morris zaprojektował dla Boskke niepowtarzalny model doniczki wiszącej Sky Planter Classic. Odwrócona do góry nogami doniczka jest nie tylko miejscem, gdzie możemy posadzić naszą roślinkę. Doniczka Sky Planter to przede wszystkim wspaniała i praktyczna dekoracja pomieszczen. Rośliny zamocowane “kwiatem do dołu” nie zajmują miejsca na parapetach czy podłodze, tym samym doskonale pasują do mniejszych pokojów. Dzięki rośliną w naszym pomieszczeniu będzie więcej tlenu i kolorytu.

W doniczce wiszącej Sky Planter Classic zastosowano bardzo praktyczny system umożliwiający podlewanie. Możemy dzięki niemu wlać optymalną ilość wody. Kwiaty otrzymają jej dokładnie tyle ile im potrzeba. Uchwyt ułatwiający podlewanie znajduje się na dnie (w tym wypadku czubku) doniczki.

W skład zestawu do doniczki wchodzi siatka i zawleczka, która pozwala na umieszczenie rośliny w nietypowej dla niej wcześniej pozycji, bez ryzyka wypadnięcia. Producent doniczki Boskke zaleca, aby wieszać ją na specjalnym, oryginalnym stalowym uchwycie.

Doniczka Sky Planter Classic dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Dwa kontrastowe kolory bardzo dobrze urozmaicają wnętrza o zróżnicowanym charakterze. Doskonale pasują też do umieszczenia ich w pobliżu siebie.

Dane techniczne

Doniczka wisząca wykonana jest z ceramiki, stali nierdzewna (uchwyt) oraz tworzywa sztucznego (siatka i zatyczka utrzymujące roślinę)
Wysokość doniczki sięga 19 cm, natomiast średnica: 16,5 cm. Waga = 1,5 kg.