Doniczki nowoczesne na każdy czas..

nowoczesne doniczki

Tags: ,

Rośliny należą do jednych z najpopularniejszych elementów wystroju naszych domów, dekoracji wnętrz. Dlatego też watro zadbać nie tylko o odpowiednie odżywianie, nawadnianie kwiatów, ale i o rodzaj doniczek, w których dana roślina się znajduje. Pełni ona funkcję zarówno ochronną dla rośliny, jak i dekoracyjną. Doniczki nowoczesne z pewnością pełnią takie funkcje. Stanowią ciekawą formę dekoracji rośliny, bardzo często podkreślają egzotyczne pochodzenie kwiatu, kolor, a to z kolei przekłada się i przyczynia do wypełnienia, ciekawego podkreślenia wystroju całego wnętrza.

Doniczki nowoczesne produkowane są z myślą o potrzebach konsumentów, o zapotrzebowaniu na niekonwencjonalne doniczki, które zadziwiają funkcjonalnością, formą, kolorem, oraz wysoką jakością. Niewątpliwie za przykład takich doniczek mogą posłużyć doniczki wiszące. Jest to bardzo ciekawy patent. Doskonałe rozwiązanie na przykład dla małych pomieszczeń, w których każdy metr jest na wagę złota. Wtedy ulubione roślinki mogą zostać umieszczone do takiej wiszącej doniczki, która przystosowana jest w taki sposób, by roślina znajdująca się wewnątrz, była odpowiednio nawadniana i chroniona przed wszelkiego rodzaju możliwymi uszkodzeniami. Doniczki tego typu są oczywiście preferowane w każdego rodzaju wnętrzu. Odpowiednio dobrany rodzaj doniczki nowoczesnej, może tworzyć oryginalny akcent i pięknie współgrać z pozostałą częścią wyposażenia wnętrza, tworząc kompatybilną całość, która zachwyci nie jednego gościa naszych domów.

Doniczki sklep internetowy

doniczka wielofunkcyjna, doniczka wisząca, nowoczesne doniczki

Tags: , , , ,

Doniczki to w większości domów nieodłączne elementy wyposażenia wnętrz, dokładniej mówiąc parapetu. Doniczki są niejako tłem dla kwiatów i innych roślin zapuszczających korzenie w ich wnętrzach.

W zależności od wystroju naszego mieszkania warto wyposażyć je w takie doniczki, które będą komponowały się do niego pod kątem wizualnym. Jeśli np mamy nowoczesne wyposażenie wnętrz, to warto by znajdujące się w nim doniczki były odpowiednio dobrane. Mimo, że elementów nowoczesnego wyposażenia wnętrz w internecie możemy znaleźć bez liku to wcale nie dotyczy to doniczek – piękne i nowoczesne doniczki to cały czas temat jakby zaniedbany przez sklepy internetowe.

Sklepy internetowe z doniczkami przedstawiają mają w swojej ofercie na ogół klasyczne donice, które nie koniecznie pasują do wystroju nowoczesnych wnętrz. Jak mówi jednak powiedzenie “Szukajcie, a znajdziecie” można trafić na takie przedmioty, które idealnie sprawdzą się w naszym mieszkaniu.

Mimo, że jak zostało wspomniane na początku doniczka jest tylko “tłem” dla kwiatka to warto by podkreślała ona jego charakter. Przykładami niekonwencjonalnych, nowoczesnych doniczek są donice wiszące… w których nasze rośliny są odwrócone “do góry nogami”. Producenci w/w przedmiotów zadbali o każdy detal swoich produktów, dlatego mamy pewność że roślinki będą kwitły w optymalnych dla siebie warunkach oraz że nie spadną nam na głowę. ;)

Do nowoczesnych doniczek, które można nabyć w dobrych sklepach internetowych zaliczyć także można doniczki podświetlane. Doniczka podświetlana doskonale eksponuje piękno kwiata w nocy oraz pełni jednocześnie funkcję lampki nocnej.

Świeże spojrzenie na doniczkę

nowoczesne doniczki

Tags: , ,

Projekty doniczek inne niż wszystkie

Kto powiedział, że doniczka do kwiatów musi być w formie walca rozszerzającego się ku górze? Nic nie stoi na przeszkodzie, by przybrała kształt sześcianu czy formę misy. Dlaczego prawie każda doniczka wykonana jest ceramiki lub taniego plastiku? Nie ma żadnych przeciwwskazań, by do jej produkcji użyć nowocześniejszych materiałów, jak stal czy aluminium. W ostatnich czasach wielu projektantów postanowiło spojrzeć na doniczki kwiatowe świeżym okiem. Tak powstały intrygujące projekty, o których za chwilę Wam opowiem.

Odpowiednie donice są bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrz. Podobnie jak w dziedzinie wystroju wnętrz, tak i w kategorii donic kwiatowych, istnieją pewne trendy. Projektanci odchodzą powoli od tradycyjnych kształtów i materiału, które kojarzą nam się z typową doniczką. Poszukują nowych rozwiązań formalnych i materiałowych, które sprawią, że za pomocą tego elementu wyposażenia możliwe będzie podkreślenie nie tylko piękna kwiatów doniczkowych, ale i stylu oraz charakteru każdego wyposażenia wnętrz.

Drogą tą poszła firma Normann Copenhagen, wprowadzając na rynek doniczkę Storm. Autorką tego projektu, nagrodzonego prestiżową nagrodą „Red Dot 2007”, jest Julie Storm. Doniczka, wykonana z aluminium w kolorach białym lub czarnym, składa się z dwóch integralnie połączonych części. W wewnętrznej umieszczony jest kwiat, zewnętrzna natomiast służy za pojemny rezerwuar wody. Idealnie do siebie dopasowane, tworzą bardzo intrygującą całość o opływowych, nowoczesnych kształtach. Jak mówi sama autorka, przewodnią ideą było stworzenie donicy, która w najpełniejszy sposób odzwierciedlać będzie piękno kwiatu. A przy okazji – wnosić będzie do wnętrz świeży powiew nowoczesności.

W zupełnie inną stronę poszukiwania swoje skierował Ralph Kondermann w projekcie donicy Cubo dla firmy Blomus. Doniczka w kształcie sześcianu wykonana została ze stali nierdzewnej. Materiał nie został ukryty pod warstwą emalii, ale wyeksponowany w całej jego prostocie i elegancji. Natomiast wewnętrzny wkład, w którym umieszcza się roślinę doniczkową, wytworzony został z plastiku. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie pod obudową doniczki czterech kółek, które ułatwiają jej przesuwanie. Najciekawsza jednak jest jej nietypowa kubiczna forma, na zasadzie kontrastu podkreślająca delikatną naturę kwiatów doniczkowych, zaokrąglenia liści i nieregularność łodyg. Doniczka marki Blomus przeznaczona jest do wnętrz prostych i nowoczesnych, przede wszystkim dla miłośników eleganckiego designerskiego detalu. Dzięki temu, że dostępna jest w wielu rozmiarach, można skomponować w naszym wnętrzu roślinny kącik, przyciągający uwagę każdego gościa.

Dobrze dobrane, nowoczesne doniczki pozwolą w prosty sposób wnieść do naszego wnętrza powiew świeżości i nowoczesności, a przy okazji – wyeksponować naturalne piękno kwiatów doniczkowych. Dlatego warto w nie zainwestować!