Kolorowo wokół kwiatów

doniczka wielofunkcyjna, konewki, nowoczesne doniczki

Tags: , ,

Propozycje firmy Koziol dla miłośników zieleni

W ostatnich latach hitem na rynku designu są produkty niemieckiej firmy Koziol, słynącej z przedmiotów o zaskakujących, pełnych humoru formach, wykonanych z kolorowych tworzyw sztucznych. Marka Koziol firmuje sprzęty biurowe, akcesoria kuchenne, elementy dekoracji wnętrz, przybory łazienkowe. Zajęła się także naszą dziedziną – kwiatami. Przyjrzyjmy się, co też takiego Koziol może zaproponować miłośnikom domowej zieleni.

Zacząć trzeba od tego, że firma Koziol ma dość niebanalne spojrzenie na proste domowe przedmioty. Dlatego też w swojej ofercie nie posiada tradycyjnych doniczek do kwiatów. Proponuje nam za to inne rozwiązanie: prostokątną torbę, która służyć może z powodzeniem jako donica. Przedstawiamy zatem torbę Taschelini.

Torba ta wykonana została z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Ważne jest to, że materiał ten jest całkowicie przetwarzalny – firma Koziol zwraca wielką uwagę na ekologiczne aspekty swoich produktów. Dostępna jest w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego też do każdego wnętrza oraz gatunku kwiatu można dobrać odpowiedni odcień. Torba Taschelini, służąca jako doniczka, to świetne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie nadać swojemu mieszkaniu niebanalny charakter oraz dla wszystkich, którzy lubią zaskakujące pomysły i innowacyjne rozwiązania. Materiał torby tworzy bardzo ciekawy kontrast z liśćmi naszych kwiatów doniczkowych, podkreśla ich naturalność i urodę. Jest jeszcze jedna zaleta – gdy znudzi nam się jej funkcja jako doniczki – z powodzeniem możemy ją wykorzystać do tysiąca innych celów!

Drugim produktem, dedykowanym naszym kwiatom domowym jest konewka Camilla. Podobnie jak torba Taschelini, wykonana została z tworzywa sztucznego w różnorodnych kolorach. Interesujący jest jej prosty kształt o łagodnych, opływowych liniach, na pierwszy rzut oka odbiegający od form typowych dla konewek. Duże, plastikowe rączki i szeroki dziobek służą nie tylko ozdobie, ale pozwalają na wygodne posługiwanie się konewką. Dzięki temu, że nie jest przekryta od góry, nalewanie do niej wody jest bardzo proste. Konewka ta, wraz z torbą – doniczką tworzy interesującą całość. Nie ma już potrzeby, by akcesoria do podlewania trzymać ukryte w schowku – Camilla stanowić może zabawną ozdobę naszego parapetu czy stolika z kwiatami, wprowadzać do wnętrza urozmaicenie i humor. I podobnie jak torba Taschelini – pełnić może także wiele innych funkcji. Wszystko zależy od naszej kreatywności!

A dla mających obawy, czy plastikowe dodatki do naszych wnętrz to nie obciach, dodam: przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych w ostatnim czasie z impetem weszły w świat designu, wypierając bardziej tradycyjne materiały. Dlatego torba-doniczka Taschelini wraz z konewką Camilla to zestaw dla osób z fantazją, otwartych na nowe światowe trendy i potrafiących spojrzeć na życie (nie tylko domowe) z przymrużeniem oka.