Samo-podlewanie

doniczka wielofunkcyjna, nowoczesne doniczki

Tags: , ,

Innowacyjna doniczka samopodlewająca Eva Solo

Rośliny doniczkowe, inaczej niż te żyjące na wolnym powietrzu, zdane są wyłącznie na nas. Każda z nich potrzebuje innej ilości wody, by czuć się dobrze. Niektóre kwiaty doniczkowe wolą, gdy woda dostarczana jest rzadziej, ale w większych ilościach. Inne preferują podlewanie częstsze, za to mniej intensywne. Ilość wody, jakiej kwiaty potrzebują, zależy nie tylko od gatunku, ale też nasłonecznienia miejsca, w którym są ustawione. Tak prosta czynność, jaką wydaje się podlewanie, okazuje się dużą sztuką. Co jednak zrobić, gdy nie mamy do tego głowy, a nasze roślinki dostają swoją porcję wody dopiero, gdy dostrzegamy ich opadające liście?

Designerska firma Eva Solo znalazła rozwiązanie tego problemu. To doniczka samopodlewająca. Ten rodzaj donicy jest zupełną nowością na naszym rynku kwiatowym. Można wręcz powiedzieć, że stanowi przełom w hodowli kwiatów. O wadze tego pomysłu świadczy fakt, iż projekt Eva Solo otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie designu: Design Plus 2004, Red Dot 2004, The International Design Yearbook 2004, Baden-Wuttember Int Design Award 2004, Industrial Design Excellence Award (IDEA) 2005. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu wynalazkowi.

Sam pomysł, jak to bywa z genialnymi myślami, jest banalnie prosty – podpatrzony w przyrodzie. Doniczka składa się z dwóch części: ceramicznego pojemnika na kwiat, który jest umieszczony w szklanym zbiorniku na wodę. Obie części połączone są nylonowym sznurkiem, który jest jak gdyby przedłużeniem kwiatowego korzenia. Za jego pomocą roślina czerpie wodę z dolnego zbiornika w niezbędnej jej ilości. Dzięki temu, że zbiornik jest głęboki, zapas wody wystarcza na długo. Nie trzeba kontrolować, czy ziemia w doniczce jest wilgotna – wystarczy po prostu dolać wody do pojemnika, kiedy tylko zauważymy, że jest jej mało. Nasza roślina doniczkowa najlepiej wie, ile życiodajnego płynu potrzebuje.

Samopodlewająca doniczka posiada także dodatkową zaletę – nie tylko zapewnia kwiatom odpowiednią ilość wody w ziemi, ale także, poprzez jej parowanie ze zbiornika, stale utrzymuje wilgoć w otoczeniu rośliny. A wiemy dobrze, że suche powietrze nie wpływa korzystnie na nasze kwiaty.

Doniczka Eva Solo spełnia także najwyższe oczekiwania estetyczne. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, charakteryzuje się prostą i szlachetną formą. Dostępna jest w czterech klasycznych kolorach: białym, jasnoszarym, szarym i piaskowym.

Doniczka samopodlewająca Eva Solo okazuje się więc idealnym pomysłem dla zapominalskich, zabieganych i wszystkich tych, którzy chcą sprawić przyjemność swoim kwiatom doniczkowym.

Poleć swoim znajomym!